sliema

Niezależnie od tego, czy szukasz galerii sztuki, czy spacerujesz po niesamowitych kościołach, klimatyczne nadmorskie miasteczko Sliema oferuje bogactwo zabytków dla miłośników kultury.

Odpręż się, podczas gdy nasz transfer z lotniska na Malcie zabierze Cię w przyjemną 20-minutową podróż do serca kulturalnej stolicy Malty, gdzie będziesz mógł zwiedzać zabytkowe miasto Sliema we własnym tempie.

Odwiedź niezwykłe kościoły

Wytrawni podróżnicy z pewnością docenią wędrówkę po jednym z wielu wspaniałych kościołów, które ma do zaoferowania ten mały katolicki kraj. Warto odwiedzić kaplicę Matki Bożej Łaskawej. Pochodzący z 1802 roku jest najstarszym kościołem na wyspie i jest domem dla dwóch wspaniałych obrazów włoskiego artysty barokowego, Mattii Preti.

Kilka ulic dalej zachwycająca neogotycka fasada kościoła Matki Bożej z Góry Karmel wycina imponującą figurę z punktu widokowego z widokiem na zatokę Balluta.

Kiedy będziesz gotowy, możesz wybrać się na szybki spacer do imponującej Matki Bożej Najświętszego Serca, która szczyci się pięcioma dziełami maltańskiego malarza Giuseppe Calì.

Być może najbardziej uderzającym kościołem jest barokowy kościół Stella Maris, w którym znajduje się figura Matki Boskiej.

Jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć te spektakularne kościoły w całej okazałości podczas wiejskich festiwali, które obchodzone są od lipca do września.

Galeria sztuki Christine X.

Miłośnicy sztuki nie będą zawiedzeni tą wspaniałą galerią. Ta wspaniała mała galeria, dawniej znana jako Artitude, szczyci się szeregiem awangardowych abstrakcji, współczesnych interpretacji maltańskiego krajobrazu i figuratywnych prac lokalnych i zagranicznych obiecujących artystów. Od czasu do czasu w galerii odbywają się wystawy czasowe z udziałem lokalnych i międzynarodowych artystów.

Teatr Salezjański

Nieco ponad sto lat temu Juventutis Domus otworzył swoje podwoje z zamiarem stworzenia młodym ludziom przestrzeni do tworzenia nowych pomysłów. Od tamtej pory niewiele się zmieniło, ponieważ Teatr Salezjański jest nadal uważany za artystyczną i kulturalną duszę tego kraju.

Każdego roku w tym przytulnym miejscu odbywa się wiele wydarzeń muzycznych na żywo, od muzyki klasycznej po jazz. Miłośnicy teatru i sztuki również nie będą zawiedzeni, ponieważ w obiekcie regularnie odbywają się liczne przedstawienia i wystawy sztuki współczesnej.

Noc folkloru w Limestone Heritage Park and Gardens

Ciesz się duszną śródziemnomorską nocą na świeżym powietrzu, relaksując się przy lampce czerwonego wina i ciesząc się wieczorem przy tradycyjnej muzyce i tańcach w najbardziej wyjątkowym miejscu na Malcie.

Położony na imponująco zaprojektowanym terenie, Limestone Heritage Park jest idealnym miejscem na noc pod gwiazdami. Ciesz się najświeższą i najbardziej autentyczną kuchnią maltańską, taką jak chrupiący tradycyjny chleb zanurzony w oliwie z oliwek, pikantny ser kozi i kuszące oliwki wołowe. A dlaczego nie popić tych przysmaków lampką lokalnego wina? Jeśli szukasz rozrywki, to dobrze trafiłeś: tancerze i muzycy wykonają lokalne tańce, takie jak maltańska Frejgatina (taniec rybaków) i taniec rolnika. Gościnność i życzliwość Maltańczyków zapewniają, że będzie to niezapomniana noc.

Jak dostać się do Sliemy

Valetta to jedyne lotnisko na tej małej wyspie, dzięki czemu nigdy nie będziesz daleko od celu. Malta jest obsługiwana przez wielu przewoźników, w tym easyJet, Ryanair i Monarch.

Uniknij kłopotów związanych z szukaniem taksówki po przylocie i zarezerwuj transfer z lotniska na Malcie przez Internet. Z pewnością stylowo rozpoczniesz wakacje, gdy jeden z naszych doświadczonych kierowców zabierze Cię w przyjemną 20-minutową przejażdżkę do Sliemy.