jamaica

Za każdym razem, gdy wchodzisz do parafii Trelawny na Jamajce, powinieneś wiedzieć, że zostałeś narażony na jeden z największych skarbów Jamajki. Parafia szczyci się stolicą o ciekawej historii; jest to małe miasteczko o bogatej historii. Położona na północnym wybrzeżu Jamajki Trelawny jest piątą co do wielkości parafią spośród czternastu na wyspie; obejmujący łącznie 333 mil kwadratowych.

Parafia ma częściowo udokumentowane pochodzenie w przeszłości kolonialnej; powstał w 1771 roku po długiej i żmudnej walce właścicieli plantacji trwającej około 38 lat. To, co obecnie znane jest jako Trelawny, było częścią parafii św. Jakuba, obecnie sąsiedniej parafii, której stolicą jest Montego Bay. W tamtych czasach wśród mieszkańców wyspy cietrzew był taki, że podróż z Trelawny była zbyt daleko, aby właściciele plantacji mogli opuścić i udać się do Montego Bay w celu prowadzenia interesów. Ich rozwiązaniem był nacisk na podział św. Jakuba i utworzenie kolejnej parafii z własną stolicą.

W pierwszych dniach Falmouth prosperował, ponieważ Falmouth miało najbardziej ruchliwy port na Jamajce. Jednak to trwało krótko i po zniesieniu niewolnictwa gospodarka zaczęła nurkować. Dziś najnowszy i najbardziej ruchliwy port wycieczkowy na Jamajce znajduje się w Falmouth. Port Falmouth został przekształcony przez Royal Caribbean Cruise Line, aby pomieścić duże statki wycieczkowe, w tym „Harmony of the Seas”, która jest największym na świecie. Chociaż w Falmouth nie ma zbyt wielu opcji wycieczek do wyboru, można znaleźć wiele wycieczek po okolicznych miejscowościach.

Ocho Rios jest jednym z kurortów Jamajki, położonym zaledwie godzinę na wschód od Falmouth; jest obdarzony wieloma interesującymi i ekscytującymi wycieczkami brzegowymi. Sprzedawane na rynku wycieczki do Falmouth Shore zazwyczaj obejmują słynne wodospady Dunn’s River Falls; tak samo jak Blue Hole Secret Falls, Mystic Mountain, River Tubing, Horse Back Ride and Swim i wiele więcej.

Na zachód od Falmouth znajduje się Montego Bay, kolejny kurort, w którym znajduje się Rose Hall Great House, Dr. Cave Beach, jedna z najlepszych plaż na wyspie, Zipline, Rockland Bird Sanctuary słynące z ręcznego karmienia kolibrów żyjących na wolności i inne ekscytujące przygody, w tym Dolphin Swims.

Jeśli wybierasz się na rejs do portu w Falmouth, jest w czym wybierać. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i zarezerwować wycieczkę do Falmouth Shore jako prywatną wycieczkę u niezawodnego i renomowanego przewoźnika. Przekonasz się, że zanim zejdziesz ze swojego luksusowego statku morskiego, wyruszysz na wyspiarską przygodę i będziesz mieć gwarancję spędzenia krótkiego czasu na pięknej wyspie Jamajka. Przyjedź na Jamajkę i poczuj się dobrze.