rejs

Dla niewtajemniczonych pomysł wakacji na barce może wydawać się dziwnym sposobem na poznanie kraju. Zapytaj jednak każdego, kto podróżował wodnymi drogami Europy, a z zapałem wyjaśnią piękno rejsu po obcych krajobrazach, degustacji wykwintnego jedzenia i wina oraz poznania lokalnej kultury i zwyczajów.

Wakacje na barce to intymny i wciągający sposób na poznanie nowego miejsca. Nie tylko uzyskasz nowatorską perspektywę krajobrazu ze swojej pozycji na wodzie, ale zyskasz niepowtarzalny wgląd w doświadczenia dostosowane do własnych upodobań i zainteresowań.

Chwile spontaniczne

Chociaż wakacje na barkach z Europejskimi Drogami Wodnymi są zawsze skrupulatnie planowane, łagodny rytm podróży daje mnóstwo czasu na zapoznanie się z bardziej niezwykłymi aspektami danego kraju lub regionu. Oczywiście lubimy pokazywać gościom kultową architekturę i słynne zabytki, wiemy, że równie cenią nieplanowane, autentyczne chwile, w których mogą naprawdę połączyć się z ludźmi i miejscami.

To właśnie nazywamy „doświadczeniem poufnym”: doświadczeniem, które może być unikalne dla niewielkiej grupy osób podróżujących na barce hotelowej, tworząc wspomnienie, które będziesz pielęgnować na zawsze.

Uwielbiamy spontaniczne chwile, w których nasi goście mogą nawiązywać relacje z ludźmi, których spotykają podczas podróży. Na przykład pewnego niezapomnianego popołudnia nasi goście zostali zaproszeni na prywatną wycieczkę po nieskazitelnym ogrodzie i domku właściciela śluzy z Burgundii, zanim poproszono ich o podzielenie się kieliszkiem Pastis. Odważnie dołączyli do niego w grze w bule i choć nasi goście grali dzielnie, zostali doszczętnie pobici przez miejscowych! W przeszłości nasi wczasowicze odbywali wycieczkę po pięknie utrzymanych terenach szkockiego zamku i prowadzili fachową rozmowę z głównym ogrodnikiem.

Ponieważ wielu naszych gości to koneserzy wina, często szukamy ciekawych przygód związanych z winem. Pewnej szczęśliwej grupy właściciel oprowadził po pięknym renesansowym zamku. Hrabia zabrał następnie swoich zafascynowanych gości do swojej doskonałej piwniczki z winami – wszyscy byliśmy bardzo zazdrośni! Na Loarze jest też dobrze znana naszym gościom pewna drewniana łódź. Gościnny właściciel bardzo chętnie dzieli się ze swoimi pasażerami karafką świeżego białego wina.

Doświadczenia kulturowe

Staramy się wyprowadzić naszych gości z dala od typowych dla turystów miejsc i w miarę możliwości przedstawiać ich mieszkańcom. Od mistrzów zegarmistrzów w Holandii po budowniczych w stoczni nad Tamizą, ci rzemieślnicy zawsze mają do opowiedzenia historie i są fantastycznym sposobem na zapoznanie się z bogatą historią szlaków wodnych. Zachęcamy do docenienia tradycyjnych wartości i umiejętności – bez względu na to, czy praca polega na manewrowaniu delikatnymi kołami zębatymi, czy tworzeniu całego statku, będziesz pod wrażeniem! Spotkania i uczenie się od mieszkańców to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie wszechstronnej wiedzy kulturowej o regionie, której przewodnik po prostu nie mógł dostarczyć.

Jeśli pragniesz prawdziwego zrozumienia miejsc, które odwiedzasz, być może wakacje na barce są właśnie tym, czego szukasz.

Paul Newman jest dyrektorem ds. Marketingu i systemów elektronicznych w European Waterways, najbardziej szanowanym w Wielkiej Brytanii dostawcą kompleksowych, luksusowych tras wakacyjnych na barkach. Jako członek zespołu doświadczonych pasjonatów barowania, Paul jako pierwszy w kolejce poleca korzyści płynące z rejsu barką w wolnym tempie każdemu, kto szuka wyjątkowych wakacji.