spa

Długie dni i dodatkowe obowiązki w pracy to tylko niektóre z czynników prowadzących do stresu. Dobry dzień w pracy nie wystarczy dobrze zacząć, ale zakończyć dzień wcześniej. Dlatego oto kilka sugestii, jak dobrze zakończyć dzień pracy i zapomnieć o stresie dnia.

Po pracy idziesz do domu, ale stres i napięcie w Tobie pozostają, dlatego lepiej przed wyjściem z biura wszystko uporządkować. Nikt nie lubi, gdy zostawiono niedokończone sprawy, więc upewnij się, że skończyłeś to, co zacząłeś tego dnia.

Przejrzyj swój harmonogram na następny dzień, aby nie dać się zaskoczyć telefonem lub spotkaniami, o których być może zapomniałeś. Ponadto, jeśli nie zakończyłeś wszystkich prac, zaplanuj jutro, zaczynając od nich.

Sprzątać. Przed wyjściem z biura poświęć kilka minut na uporządkowanie swoich rzeczy na biurku. Wyczyść go dobrze, abyś myślał jaśniej. Możesz też wyczyścić skrzynkę odbiorczą, następnego dnia wszystko jest w porządku i natychmiast zobaczysz nowe e-maile.

Odzwierciedlić. Pomyśl, jak minął dzień, co poszło dobrze, co nie i jakie rozwiązania możesz znaleźć, gdy pewne sytuacje się powtarzają. Skoncentruj się bardziej na tym, co zrobiłeś dobrze.

Spędź wieczór w spa lub stwórz własne spa w domu, aby idealnie zakończyć dzień. Nawet jeśli dom nie pachnie i nie wygląda dokładnie tak, jak w spa, możesz wprowadzić drobne zmiany, aby łatwiej się zrelaksować. Wyłącz jasne światła i zostaw je zapalone najniżej jak lampy. Aby atmosfera była pełna, nie zapomnij zapalić kilku zapachowych świec. Rozproszone światło, przyjemny zapach wydobywający się ze świec i muzyka stopniowo koją zmysły.