Jak dbać o zęby – najważniejsze wskazówki.

Oczywiście każdy kocha olśniewający uśmiech. Większość nie może się nim cieszyć z powodu złej higieny jamy ustnej. Większość problemów stomatologicznych, które pojawiają się w wieku dorosłym, wynika ze złej higieny w dzieciństwie. Jako rodzic najlepszym prezentem dla swoich dzieci powinny być zdrowe dziąsła i zęby. Dzieci będą wdzięczne za zaszczepienie dobrej higieny jamy ustnej na wczesnym etapie ich życia.

Co zaskakujące, eksperci stomatologii twierdzą, że większość problemów można rozwiązać za pomocą prostych wskazówek.

Właściwe szczotkowanie i nitkowanie

Słyszałeś to raz po raz. Szczotkowanie i nitkowanie co najmniej dwa razy dziennie! To prawda, że ​​większość ludzi szczotkuje zęby, ale w większości przypadków i głównie w przypadku dzieci, nie jest to robione dobrze. Musisz oczyścić nie tylko szkliwo, ale także dziąsła i język. Na wszystkich tych powierzchniach znajdują się bakterie, które mogą prowadzić do próchnicy. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że każda część jamy ustnej jest czysta.

szczotka pasta

Unikaj palenia

Odbarwienia i inne problemy z zębami mogą zacząć się od nałogu palenia. Proces rozpoczyna się stopniowo i bez względu na to, jak bardzo starasz się czyścić szkliwo. Problem jest trwały. Palenie nie tylko zapobiega przepływowi tlenu w ustach, ale także cząsteczki tytoniu powodują korozję i odbarwiają szkliwo, co w przyszłości może prowadzić do problemów.

Unikaj słodkich potraw

Dzieci lubią słodycze, a ten nawyk rozciąga się nawet na niektórych dorosłych. Kwasowy pierwiastek w tych produktach będzie powoli wchłaniał się w szkliwo, prowadząc do próchnicy i chorób przyzębia. Zbyt dużo fosforu w kawie, napojach gazowanych i alkoholu prowadzi do zubożenia wapnia w organizmie. Wpływa to zarówno na dziąsła, jak i zęby.

Idź na regularne kontrole

Twój dentysta ogólny nie tylko udzieli porady profilaktycznej, ale także pomoże zdiagnozować podstawowe problemy stomatologiczne. Wszystko to po to, aby zagwarantować piękny i zdrowy uśmiech. Wizyty te są pierwszym krokiem do zdrowia zębów. Jeśli boisz się lekarza, upewnij się, że znajdziesz przychodnię akomodacyjną i wyjaśnij lekarzowi swoje obawy. Nowoczesna technologia stomatologiczna wprowadziła bezbolesne procedury chirurgiczne, które zapewniają jeszcze większą skuteczność.

Idź po procedury naprawcze

Stomatolog kosmetyczny wykorzystuje nowoczesną technologię nie tylko do zdiagnozowania problemu, ale także do znalezienia najlepszych rozwiązań. Niektóre z zabiegów kosmetycznych, które mogą pomóc Ci odzyskać piękny uśmiech, obejmują między innymi protezy, implanty, licówki porcelanowe i aparat ortodontyczny.

Niezależnie od tego, jaki masz problem z jamą ustną, ważne jest, aby poprosić specjalistę o zbadanie go w celu znalezienia najlepszego leczenia. Od brakujących zębów po wyszczerbione szkliwo – istnieje wiele zabiegów, które są nie tylko niedrogie, ale także bezbolesne.