Jak wybrać kamerę samochodową?

W ostatnim czasie można było zauważyć, że kamery samochodowe zyskują coraz większą popularność. Urządzenie służy głównie do rejestrowania nieprawidłowości występujących w ruchu drogowym. Czasami sytuacja wymagała tego, aby szybko coś zarejestrować, gdyż czasami to może być ważny dowód jeśli jesteśmy świadkami wypadku. Wybór jest dość szeroki od tych najbardziej podstawowych aż do kamer o wysokiej jakości obrazu. Ceny są też różne z tym, że im lepsza jakość rejestrowanego obrazu tym wyższa.

Pierwszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę to rozdzielczość. Kamery samochodowe mają to do siebie, że w przeciwieństwie do tych klasycznych mają szerszy kąt. Chociaż zaczynają się od 90 stopni to przeważnie wybiera się kamery o kącie 120 stopni. Kolejną rzeczą jest liczba klatek. Najbardziej przyzwoitym parametrem jest 30 klatek na sekundę. Kupując urządzenie z mniejszą liczbą klatek trzeba się liczyć z tym, że wideo będzie przypominało zwykły pokaz slajdów niż płynny film.

Warto zwrócić uwagę, czy kamera posiada rejestrator ostrości danego elementu obrazu. Zarejestrowanie pirata drogowego nic nie da jeśli nie będzie widać tablic rejestracyjnych. Godnym polecenia urządzeniem jest Xblitz go, który można znaleźć na https://www.solve24.pl/xblitz-go-rejestrator-jazdy-kamera-samochodowa-p-585.html. Urządzenie może zarejestrować w dobrej rozdzielczości wypadek, który często jest rzeczą sporną kto tak naprawdę zawinił. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które również dobrze może służyć jako dyktafon czy też aparat fotograficzny. Jego mały rozmiar umożliwia zabranie go wszędzie. Warto wspomnieć, że posiada tryb nagrywania 60 klatek na sekundę, który jest dwukrotnie wyższy od preferowanego urządzenia.

Model, który powinniśmy wybrać to przede wszystkim taki, który bez problemu zamontujemy w aucie. W sieci można zauważyć wiele tego typu nagrań a to już kolejny krok do tego, aby zainteresowała się nimi policja. Zamontowana kamera staje się także materiałem dowodowym, który ułatwia znalezienie winnego wypadku. Kamera ma jeszcze wiele innych zastosowań jak chociażby uniknięcie mandatu.