Techniki wellness

Inne cenione techniki zapewniające Wellness

Do najbardziej znanych i cenionych technik odprężających, rewitalizujących nasz organizm, zaliczają się nie tylko techniki w salonach kosmetycznych. Są to również techniki pochodzące ze Wschodu: joga, thai chi, medytacje. Znane są od tysięcy lat, ale swój renesans przeżywają właśnie teraz.

Dziś bardzo ważne jest tzw. świadome, kontrolowane „wyłączenie się”, zagłębienie się w sobie, czyli wejście do stanu podświadomości. Takie techniki fantastycznie wpływają na nadszarpnięte zdrowie np. redukują znacząco stres, łagodzą bóle, obniżają ciśnienie krwi, sprzyjają pogłębieniu oddechu, dotlenieniu wszystkich tkanek ciała.

Udowodniono, że podczas medytacji o blisko 35% podnosi się przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu zwiększa to jego wydolność.  Joga z kolei to rewelacyjny sposób na poprawę fizyczności ? poprawia krążenie, uelastycznia ciało, podnosi metabolizm oraz ogólną sprawność fizyczną. Zapobiega chorobom, wzmacnia organizm, dostarcza energii, poprawia koncentrację. Do bardziej współczesnych technik wellness zalicza się fitness, czyli intensywny trening, który pobudza do pracy mięśnie, co dotlenia komórki ciała, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to gimnastyka, która wspaniale wzmacnia posturę, serce oraz naszą wolę do wykonywania coraz bardziej intensywnych, zaawansowanych ćwiczeń, które będą dawały nam satysfakcję, zadowolenie z siebie i zlikwidują niepotrzebny stres.