Programy wellness

Programy wellness w salonach kosmetycznych i SPA

W salonach kosmetycznych, a także w ośrodkach SPA bardzo łatwo można uzyskać chwilę błogiego rozluźnienia. Najpewniej bardzo efektywną metodą jest sauna fińska oraz łaźnie i rytualne zabiegi w stylu arabskim ? tzw. hammam. Mają one wspaniale pozytywny wpływ na nasze ciało, ponieważ rewelacyjnie oczyszczają je z toksyn. Dodatkowo usprawniają przemianę materii oraz rozluźniają napięte mięśnie.

Sauna ma właściwości hartujące, dzięki czemu nasza odporność poprawia się, wzmacnia się nasz układ krążenia, buduje silny i stabilny układ nerwowy. Rytuały hammamu są bardzo ciekawe nie tylko pod kątem odczuć, ale i widowiskowe. Odbywają się najczęściej na kamiennej płycie, podgrzanej i przygotowanej dla klienta. Tam odbywają się zabiegi aromatycznej kąpieli połączonej z rytualnymi masażami, poprawiającymi jędrność i witalność naszego ciała. To wspaniała egzotyczna podróż przez arabską krainę zapachów i tradycji.

Gabinety kosmetyczne oferują bogatą gamę różnorodnych zabiegów odprężających i poprawiających wygląd naszego ciała. Dziś nie tylko ważna jest linia kosmetyczna, na bazie której przeprowadza się zabieg. Ważna jest również cała metodologia zabiegu, techniki wprowadzające klienta w doskonały relaks. Masaże anti-ageing, relaksacyjne, polinezyjskie, itp. To już obecnie cała ceremonia. Jeżeli salon urody nie posiada takich zabiegów, które mogą Cię odprężyć, to zapewne nie warto przekraczać progu tego obiektu.