Polskie kapelusze – dlaczego akurat wybieramy Polskie marki odzieżowe ?

Dzisiejszy artykuł postanowimy opracować na zasadzie małego rynku, jakim są w naszym kraju nakrycia głowy. Niby owe nakrycia głowy towarzyszą większości z nas na co dzień, lub szczególnie w okresie zimowym, to pomimo wszystko zamykamy cały temat w coś pobocznego, oddzielnego, lub mniej znaczącego, niż ma to miejsce w wypadku innych marek i firm, które tworzą produkty w innych kategoriach.

Przyjeło się, że nakrycia głowy są bowiem czymś w stylu dodatku. Czy jednak ten dodatek jest tak marginalny ? Oczywiście, że nie. Wręcz przeciwnie, pod tym względem możemy mówić raczej o czymś w formie dodatku niezbędnego, jak rękawiczki (szczególnie kiedy mamy do czynienia z okresem zimowym, gdzie nakrycia głowy stają się podstawowym wyposażeniem naszego ubioru).

Kapelusze Sterkowski Warszawa fot.1

Warto również dodać, że nakrycia głowy to szerokie spektrum produktów, dopasowanych własnie do danej pory roku, a także konkretnego przeznaczenia. Czym innym jest czapka pilotka w odniesieniu do czapki łowieckiej, lub też kapelusza wizytowego. Każdy z powyższych produktów, to kompletnie inna liga, przeznaczenie, a także wymiary, skład, materiały i co najważniejsze inne wyczucie szyku i elegancji, który jest dostosowany do konkretnego przeznaczenia.

Kapelusze Sterkowski Warszawa fot.2

Wracając jednak do sedna. Za co lubimy akurat Polskie przemysły odzieżowe i ich produkty ? Temat jest na pewno „rzeka”, lecz spróbujemy ową rzekę zmniejszyć do najmniejszych wymiarów, jakie tylko są możliwe. Nie spłycając jednak tematu, nakreślmy, że kupowanie w Polskich sklepach jest po prostu, po ludzku patriotyczne (nie kojarzyć tego z przymusem kupowania odzieży patriotycznej). Chodzi tutaj o wspieranie rodzimego rynku, który fakt faktem jest droższy, natomiast oferuje nam na prawdę, wiele więcej niż wszystkie marki odzieżowe, które znamy i widzimy na co dzień.

Kapelusze Sterkowski Warszawa fot.3

W przemyśle kapeluszy najlepszą marką Polską jest bez wątpienia Sterkowski, który jest w Polsce już od dawien dawna. Sama historia firmy jest bardzo chwytająca za serce i jasno pokazuje, że jest to marka, która tworzona jest z pasją i która pomimo dużej przeszłości, a także przeciwności losu, funkcjonuje po dzień dzisiejszy. Warto jest sie w nią wgłębić, ponieważ gdyby opowiedzieć ją całą i ze szczegółami, zapewne byłaby dobrym wstępem do książki, jak i nie pełnowartościową publikacją, która pod tym względem nadaje się idealnie.

Pamiętajmy, Polskie marki to nasze dobry, a także ludzie, którzy pracują dla nas, w naszym własnym kraju.