Peeling kawitacyjny

Rosnąca popularność przeróżnych zabiegów kosmetycznych spowodowała potrzebę poszukiwania nowych rozwiązań, które w pełni zadowoliłyby klientki i co raz częściej klientów. Jednym z takich zabiegów, które pozwalają nam uzyskać piękną, nieskazitelną wręcz cerę jest peeling kawitacyjny.

Zabieg ten jest wykonywany w licznych salonach kosmetycznych. Polega on na złuszczaniu martwego naskórka, oczyszczaniu cery oraz usuwaniu zaskórników za pomocą ultradźwięków. Peeling kawitacyjny wykonuje się na uprzednio nawilżonej skórze przy pomocy urządzenia, które jest zakończone szpatułką, wytwarzającego fale ultradźwiękowe.

Kiedy nawilżona skóra jest poddawana działaniu tego typu fal, na jej powierzchni powstają mikro-pęcherzyki. Te pęcherzyki ulegają rozpadowi, co powoduje wzrost ciśnienia i rozbijanie komórek martwego naskórka. Po zabiegu aplikuje się nawilżającą ampułkę, która dzięki temu, że skóra jest oczyszczona, bardzo łatwo wnika w skórę.

Peeling kawitacyjny może być wykonywany na bardzo wrażliwej, delikatnej skórze jak również na cerze z rozszerzonymi naczynkami i ze skłonnością do trądziku lub nadmiernego wydzielania sebum. Dzięki peelingowi uzyskamy oczyszczoną, ujędrnioną skórę. Dodatkowym pozytywnym efektem jest usunięcie wszelkich zaskórników, martwego naskórka i wspomaganie przy leczeniu zmian trądzikowych.

Cały zabieg trwa ok. 60 minut i by utrzymać pozytywne efekty należy go powtarzać raz na miesiąc. Natomiast przeciwwskazaniami do zastosowania peelingu jest m.in. ciąża, nowotwór, rozrusznik serca, aparat ortodontyczny a także stan podgorączkowy lub gorączka.