Pedicure hybrydowy: co warto o nim wiedzieć?

Ten zabieg kosmetyczny cieszy się coraz większym powodzeniem wśród tych kobiet, które zawsze chcą się cieszyć pięknymi, zadbanymi stopami. Pedicure hybrydowy to prosta i trwała metoda, dzięki której każda z nas może się cieszyć pięknymi paznokciami. Co warto wiedzieć na jego temat?

Pedicure hybrydowy: skąd bierze się jego popularność?
Pedicure hybrydowy swą popularność zawdzięcza przede wszystkim trwałości, która jest wynikiem stosowania specjalnego lakieru. Łączy on w sobie cechy typowego lakieru do malowania paznokci z cechami utrwalacza lakieru. Efekt? Pomalowanie takim lakierem paznokcie dłużej zachwycają swą kolorystyką, a pedicure jest znacznie bardziej trwały. Dla tych kobiet, które nie mogą poświęcać zbyt wiele czasu na zabiegi kosmetyczne lub też nie chcą na nie wydawać zbyt wiele pieniędzy, taki zabieg kosmetyczny jest doskonałym rozwiązaniem.

Jak wykonać pedicure hybrydowy?
Trwały i piękny pedicure hybrydowy można bez większych problemów wykonać w domu, choć najwspanialsze efekty można osiągnąć w chwili, gdy wykona go doświadczona kosmetyczka. Warto przy tym pamiętać, że do wykonania takiego zabiegu kosmetycznego niezbędna jest lampa UV, dzięki której można utwardzić lakier. By móc skorzystać z profesjonalnego zabiegu i najlepszego sprzętu, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Co nas w nim czeka? Podstawa to dokładne przygotowanie do zabiegu, czyli pozbycie się skórek oraz opiłowanie paznokci. Na tak przygotowane paznokcie założony zostanie primer, dzięki któremu lakier będzie się lepiej trzymał na paznokciach. Następnie nakładane są kolejne warstwy kosmetyków: bazy, lakieru z wybranym kolorem oraz lakieru zwanego lakierem nawierzchniowym. Po nałożeniu każdego z tych kosmetyków niezbędne jest utwardzenie danej warstwy za pomocą lampy UV. Dzięki temu lakier długo utrzymuje się na paznokciach, a wykonany pedicure dłużej zachwyca swym nienagannym wyglądem. Taki zabieg kosmetyczny pozwala nam cieszyć się pięknymi stopami nawet przez trzy tygodnie, dzięki czemu nawet w trakcie długiej podróży nie musimy się wstydzić swych stóp.