Co należy zabrać ze sobą na plażę

Trudno przewidzieć pogodę w trakcie lata. Istnieje duża szansa, że w trakcie urlopu słońce schowa się za chmurką i nagle zrobi się odrobinę chłodniej.

Dlatego na modny top bez ramiączek, albo jeszcze lepiej gorset w letnich, wesołych kolorach zarzucić jeansową kurtkę w nie za ciemnym kolorze.

W lato w ogóle lepiej wybierać jasne kolory, na te ciemniejsze przyjdzie czas w zimie lub późną jesienią. Wybierając się na plażę warto wcześniej zrobić peeling całego ciała. Obecnie w drogeriach jest dostępnych mnóstwo ładnie pachnących tego typu kosmetyków. Można wybierać nawet wśród różnej wielkości ziarnistości. Najlepiej wybierać te o grubszych ziarnach, ponieważ one lepiej złuszczają skórę.

Przed kąpielą w morzu trzeba pamiętać, by posmarować skórę kremem z filtrem. Po wyjściu z wody nie potrzeba żadnych balsamów. Trzeba pozwolić działać soli morskiej, otóż ona ma świetne zdolności nawilżające i zdrowotne. Dlatego szybki prysznic, bezpośrednio po kąpieli w morzu, nie jest wskazany.

Gdy któraś z pań zamierza dłuższy czas siedzieć na plaży, powinna ze sobą zabrać jeden z modnych w tym sezonie kapeluszy, by chronić skórę głowy przed nadmiernymi promieniami słonecznymi.